Meie uued sõbrad ja nende maja!

Me oleme juba mitu aastat mu väikse õe Angeelika mõjutusel mõelnud sellele, et ideaalis tahaks ise kanu kasvatada, sest sööme üsna palju muna ja viimaste aastate uudiste taustal teavad kindlasti paljud, kuidas munade suurtootmine käib.

Mu õde on juba titest saati suur loomaarmastaja olnud, aga meil olid lapsena peres ainult kass ja koer. Nüüd, täiskasvanuna, on mu õde kõik oma unistused teoks teinud – ka hobused. Temal ja ta abikaasal on 3 väikest last, mitmeid liike sulelisi, sõralisi, kabjalisi. Ma olen seda kõike küll eemalt imetlenud, aga varasemas elus mitte kunagi sama soovinud.

No mis! – Mulle meeldib mugavalt elada, ma ei pea kellegi söötmise või essu koristamise pärast öösel kell 4 üles ärkama!

Uus elu, uued soovid

Aga juba umbes aasta aega olen ma jälginud Facebooki kodulinnukasvatajate gruppi, kogudes sealtki teadmisi ja inspiratsiooni, lisaks mu õe pidevale õhutamisele.

Täitsa vabatahtlikult!

Nüüd on meil ju võimalus, sest meil on väike jupike oma maad, kuhu mahub mõni peenar, kasvuhoone, laste mänguväljak… Ja hea tahtmise korral ka väike kodune kanala.

Me Ivoga arvasime, et sel kevadel seda veel ei juhtu, sest majas on kümneid ja kümneid pakilisemaid töid teha, kui see kanamaja ehitamine. Aga nagu ikka, realiseeruvad enamus meie plaanidest oodatust varem. Paar nädalat tagasi tõusis see mõte jälle nii aktuaalseks, et võtsime sabast kinni ja hakkasime tegutsema.

Kanadele maja

Hiljuti siinsamas Aespas üks pakkus oma sauna lammutusjääke, et kes viiks eest ära. Meie viisime! Mul oli vaimusilmas mõte, et ehitaks nendest lastele praegusest suurema mängumaja. Aga juhtus hoopis nii, et hakkasime ehitama kanadele maja. Maasse löödavad postid, nö maja jalad, olime juba aasta tagasi saanud Ivo emalt, neil oli kuskilt üle jäänud. Meie ka ei teadnud, kas läheb vaja, aga võtsime kaasa, kuna nii innukalt kaasa anti. Muu materjali siis selle vana sauna lammutusjääkidest.

Mu õde ütles, et kanadele on vaja ka soojustust kui tahaks neid ületalve pidada. Otsustasime kohe soojustusega putka teha. Soojustus tuli ka jääkidest. Täpsemalt meie enda prügist! Maja, mille ostsime, oli valesti soojustatud ning juba eelmisel aastal korjasime kahe korruse vaheliselt laelt penoplastitükid kokku. Need nüüd ootasid prügilat, aga saavad suures osas kanamaja soojustuseks.

Kuna eelmises postituses kasvuhoone ehitamisest rääkisin, et saime teiste jääkidest soodsalt ehitatud, ja tuli üks vinguja, kes küsis, miks ma kruvide hinda sisse ei arvestanud… Et kui need olid enne olemas, siis võib tema ka omale sauna tasuta ehitada “enne olemas olevatest asjadest”. Mainin siis siinkohal ära ka, et puidukruvid on HammerJacki kaubamärgilt, mida ostame hulgi – ühe kruvi hinnaks tuleb umbes 1 eurosent. Kui kellelegi on väga oluline selle kallal norida, siis võin pärast ära lugeda, mitu kruvi meil selle kanaputka jaoks kulus 😀

Kodus!

Meil oli paigas kinel ajakava, mil kanamaja ja aediku valmis saame, ja sellega arvestades otsisime välja ka müüja, kellelt õigel ajal kanad saaks. Täna tõimegi oma uued sõbrakesed koju ära!

Paraku tuli Ivol tööl lisavahetusi teha ja me ei jõudnudki tänaseks uutele elanikele elupaika päris valmis.

Seega, täna ööbivad nad ilmselt laste mängumajakeses, kuhu nad esmalt paigutasime, ja homme saavad oma uhkesse eramusse kolida 🙂

Ööseks paneme neile ka ukse ette. Õde juba mainis, et kanad võivad võrede vahelt välja pugeda, nagu kassid.

Aga meil on täna Tibu TV, Kana2 ja ehitusnurk ka!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s