Naerulindude kokkutulek

Täna oli meil üks tore päev – toimus Naerulindude kokkutulek.

Kes pole mu blogi pikalt jälginud, ei tea ilmselt, kes või mis on Naerulinnud. MTÜ Naerulinnud loodi juba päris ammu. Ma ei hakka praegu ütlema, millal, sest muidu valetaksin.

Igatahes ei teadnud mina tol ajal midagi huule-suulaelõhedega lastest/täiskasvanutest.

Kui meie Mial diagnoositi juba minu kõhus peidus olles kahepoolne huule-suulaelõhe, suunati meid Pelgust Naerulindude poole. Selgus aga, et see MTÜ oli soiku jäänud ja asutus ise juba ettevõtlusregistriski määratud tegevuse lõpetanuks.

Mina kirjutasin oma blogi meie kogemustest ja paljud mu blogi lugejad hakkasid huvi tundma, sest Google’i kaudu satuti ikka minu blogile ja sattusid ka need inimesed, kellel samuti selle teemaga kokkupuude. Suhtlesin ka tollase MTÜ Naerulindude asutajaga ja ta mainis, et oleks tore küll, kui uued inimesed asja üles töötavad.

Meil on nüüd aktivistid tekkinud – mina Tallinnas ja Merilin – teine hästi ettevõtlik ja tubli lapsevanem Tartus.

Merilin on juba väga palju ära teinud. Ma nii lootsin temaga kohtuda ja koos mõtteid vahetada, arutleda, kuidas saaksime oma tegemisi toetada ja koos paremini sujuda, kuid kahjuks seekord ei õnnestunudki kohtuda.

Aga minu korraldatud Tallinna kokkutulekule tuli täna kohale nii tore seltskond, kus olid huule-suulaelõhedega inimesed alates beebidest kuni täiskasvanuteni. Ja muidugi koos perekondadega – meil oli nii mõnus pereüritus, mille tegi veel ägedamaks koht, mille valisime kokku saamiseks.

Ma ei maini seda üldse mitte sellepärast, et ma oleks lubanud kellelegi reklaami teha, sest midagi sellist ei olnudki. Broneerisin koha tavalise kliendina ja maksin ka nagu iga teine.

Aga koht, kus kohtusime oli mängutuba Sisehoov Mustamäel ja mina ütlen ausalt, et see oli kõige lahedam mängutoa moodi koht, kus ma käinud olen. Ütlengi just “mängutoa moodi”, sest see oli midagi rohkemat. Ja ma olen päris paljusid mängutubasid näinud, sest Martin on juba 4 aastat lasteaias käinud ja päris palju erinevates kohtades sünnipäevadel käinud.

Hästi tore oli see, et inimesed klappisid üksteisega nii hästi. Enamus inimesi olid üksteist näinud vaid nimedena meie Facebooki grupis. Algul tunduski, et kõik jäävad omaette teise ruumi seisma, kuid mõne aja möödudes istus ja seisis kogu seltskond ümber snäkilaua, jutustades omavahel nagu vanad tuttavad.

Ka mina ise tundsin päris mitmega vesteldes, nagu oleksime eluaegsed tuttavad. Kahjuks või õnneks oli selles asutuses nii palju toredaid tegevusi, et pool aega kulus mul lastega ringimüttamisele – isegi teiste omadega, mitte ainult enda lastega! Seega ei jõudnud ma osadega isegi paari lauset vahetada. Loodan, et see viga saab järgmisel kohtumisel parandatud!

Ma ootan juba põnevusega järgmist kokkusaamist ja ei karda seda ka taas kord ise korraldada 🙂

Pilte sai palju, aga kuna enamusel on ka teisi inimesi peal, siis saan näidata vaid neid, kus ainult meie lapsed.

2 thoughts on “Naerulindude kokkutulek

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s