Kuidas saada laps inhalaatoriga sõbraks?

Kindlasti on paljud lapsevanemad hädas sellega, et lapsele pole hingamisteede haiguse korral võimalik auru teha, sest laps kardab kas masinat või auru iseenesest. Mina sain täna sellest jagu – nüüd võitlevad minu lapsed selle nimel, kes rohkem auru saab!

Meie peres polnudki varem eriti haigusi, sest Martin on olnud üsna raudse tervisega ja seda ka lasteaiateed alustades. Miaga on meil küll nüüd jantimist.

Ilmselt on paljud lapsevanemad kokku puutunud asjaoluga, et esimesel aastal, kui laps kollektiivi läheb, hakkavad haigused paremini külge. Meil ongi Miaga just nii. Kuigi terve beebiea polnud Mia üldse haige, siis nüüd, hoius käies, on igal nädalal uus mure – kord kõhuviirus (kuigi viimane “kõhuviirus” oligi see, et laps kakas hoius liiga tihti – jätsime koju jälgimisele), kord köha, kord vesine nina, kord limane nohu, kord palavik… Ja nii ringiga algusest peale.

Nüüd jäigi Mia taas köha ja nohuga koju. Ivol oli täna vaba päev ja mina muudkui uurisin tööl olles, kuidas kodus läheb. Kas auru ikka teevad?

Inhalaatori ostsime muide alles kuu aega tagasi, just sellepärast, et varem polegi eriti tarvidust olnud.

Ivo kurtis, et läbi kisa ja meelitamise saab aurutatud küll. Kui masina ostsime, olid mõlemad lapsed parajasti gripis. Siis oli selle kasutamine sama keeruline, hoolimata julgustamisest või meelitamisest. Kuigi ta väga häält ei tee, oli meil keeruline lastele selgeks teha, et aur on hea.

Mõtlesin täna kavaluse välja. Ostsin töölt tulles apteegist soolalahust, mis aurumasinasse käib, ja hõikasin koju jõudes rõõmsalt, et tõin pisut suve koju!

Andsin pudeli Mia kätte ja mõneks ajaks see ununes, sest tulid muud tegemised vahele. Hiljem tõin ühel hetkel aurumasina välja. Mia pistis kisama. Rahustasin, et näe, Martinile ju meeldib ka (lootes, et ehk Martin mängib kaasa)! Aga Martin pistis samamoodi kisama.

Otsisin siis välja pudeli, millega koju tulin, täitsin inhalaatori ja asusin ise auru kätte silmad kinni mõmisema: “Ahh, kui hea lillelõhn! Nagu suvi oleks! Ma tunnen isegi maasikate lõhna!”. Martin tundis kohe huvi, et mis seal nüüd on, ja pärast proovimist õhkas samuti, et on tõesti nagu suvi.

Ma oskan vist päris hästi näidelda (või oskab mu abikaasa hästi näidelda), igatahes tundis Ivo ka nüüd siirast huvi, et mis lõhna see inhalaator nüüd eraldab. Tema kiitis igatahes ka heaks, et olevat tõesti mõnus, värske ja karge, nagu suvine tuuleiil!

Selleks hetkeks sirutas Mia juba ise käsi inhalaatori poole. Järgnevad veerand tundi nautis Mia suve!

(Ning ravis nohu ja köha 😀 )

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s