Karma? (Üürnikud palusid hinda tõsta)

Kas te olete kuulnud, et mõni üürikorteris elav inimene on ise palunud omale üürihinna tõusu? Mina ka polnud kuulnud.
Aga just minule on sellised õilishinged sattunud.

Ma olen varem ka siin kirjutanud, et valisin omale üürnikud väga ebatraditsiooniliselt – meie korterisse asus elama noorpaar koos loomadega ja olles beebiootel.

Tänaseks on beebi juba sündinud. Palju õnne! ❤

On jäänud silma, et enamus korteriomanikke, kes oma vara välja üürivad, üritavad just vältida loomi ja lapsi. Minu jaoks olid loomad ja lapsed igatahes märk, et inimesed on toredad (kuna armastavad loomi) ja pikaaegsed üürnikud (kes ikka tahaks beebiga korduvalt ja korduvalt kolida?).

Loomulikult on suur võimalus niimoodi ka ämbrisse astuda, aga siinkohal tuleb kasuks ka kuulata, mida ja KUIDAS inimesed ise räägivad, ja viimaks ikka ainult sisetunnet järgida.

Minul oli tol ajal variante ja valikuvõimalusi meeletult palju, sest tuli välja, et ma ilmselgelt üürisin korteri välja liiga soodsa hinnaga. Seda nägin ma e-mailide tulva järgi, mida ma lõpuks isegi hallata ei suutnud (~100-200 kirja).

Sama mainis kohe ka üürile tulnud noorpaar, kes juba korterit vaatama tulles ütlesid, et võivad suuremat üüri ka maksta! 😀

Muide, ma olen väga seadusekuulekas inimene ja maksan üüritulult nii tulumaksu, kui ka remondifondi maksan ise. Kas teate, et üürnik ei peagi seda maksma? Väga paljud ei tea. Isegi kui lepingus on kirjas, et üüriline maksab kogu esitatava KÜ arve, võib üüripin seda remondifondi summat hiljem kohtu kaudu tagasi nõuda.

Muuhulgas tegin ma hästi inimliku lepingu, mis annaks üürnikele hingerahu, et neil lambist üürihinda ei tõsteta. Hinnatõusu suuruse ja tingimuse panin lepingusse kirja just nii, nagu näiteks mul endal üürnikuna elades meelerahu oleks. Seega, lambist üüri tõsta ei saakski 😉

Nii ausal moel (ja veel soodsa hinnaga) oma korterit välja üürides pole suurest ja kiirest rikastumisest midagi rääkida.

Sel kuul märkasin, et mu remondifondi makse on viimase poole aasta jooksul viiekordistunud! Minuni pole jõudnud ükski ühistu koosoleku protokoll, kus oleks selline hinnatõus ära seletatud. Mõtlesin helistada ja uurida, milles asi, aga paraku polnud mu telefonis ühtki ühistu juhatuse liikme telefoninumbrit. Kirjutasin Kairitile (üürnikule), palusin, et ta pildistaks trepikoja stendilt ühistu liikmete kontaktid üles ja saadaks mulle, et saaksin sel teemal aru pärida.

Korteriühistuga ma veel küll ühendust ei saanud, sest nädalavahetus tuli peale, aga see armas perekond pakkus ISE, et võiksime ju üüri tõsta – kiiremini kui meie vaheline leping hinnatõusu ette näeb!

Ütleme nii, et mu üürnikud kauplesid endale ise välja 20-protsendilise hinnatõusu! Kas keegi on kunagi sellisest asjast kuulnud?! 😀

Karma seadus pidavat töötama – olen hea teiste vastu, ollakse mulle ka… Aga üüriturul pole sellist asja iial kuulnud! Ma olen lihtsalt sõnatu!

Teie, Kairit ja Ralf, olete lihtsalt imelised inimesed! (Muide, nad andsid nõusoleku sellest siin kirjutada 😉 )

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s