Keegi peab kolima hakkama

Kuigi me saime just hiljuti oma uue kodu asjus ära otsustatud, siis kahjuks ei ole see elupaik enam nii kindel.

Meile on sisse tungitud ja privaatsuse kallale tuldud!

See on nii õudne!

Mäletate, ma rääkisin, et paar päeva pärast majaostu tekkis meil veidikese kütmise järel ämblike invasioon. Tookord olid ämblikud väikesed, hallid, ja püsisid tasakesi seintel, kuni ma nad tolmuimejasse tõmbasin.

Pärast seda oli kõik rahulik. Umbes neli kuud polnud siin majas ükski ämblik oma nägu näidanud. Mulle kui suurimale ämblikufoobikule oli see suur kergendus.

Aga mis NÜÜD toimub? Umbes viimase nädala aja jooksul on ämblikud siin-seal end ilmutama hakanud. Aga seekord on nad SUURED, paksud, tumedad, ÕUDSAD! Need eelmised on end ilmselgelt geenimuundanud, et tulla meile kätte maksma!

Algul ilmusid need suured jõletised märkamatult lihtsalt kuskile keset põrandat või seina, aga ühel päeval kuulsin magamistoast väljudes selja taga kerget põntsu – üks suur, paks, HIIGLASLIK ämblik oli maandumud mu selja taga põrandal, ilmselt kuskil uksepiidal varitsedes. Ma pöörasin ringi ja tegin suurt kisa. Ivo sai tookordsest ämblikust lahti, aga nüüd kardab tema ka neid 😀

Kujutate ette, et ämblik teeb kukkudes mütsu, mida inimene kuuleb?! Ma ju ei liialda, kui ütlen, et see on ilmselgelt üks SUUR ämblik!

Paaril korral olen veel neid näinud – seinal ja põrandal, ja hirmuga mõelnud, et kui nii jätkub, siis saabub kord päev, mil nad mu peale ronivad!

Eile pikutasime Ivoga päevasel ajal teineteise embuses oma voodis ja arutasime tasasel häälel maailma asju. Martin oli lasteaias ja Mia tudus lõunaund. Järsku ma nägin seda hiiglaslikku volaskit Ivo õlal ja tormasin karjudes toast välja. Ma ei tea, kui kaugele oleksin põrutanud, kui Ivo poleks abipaluvalt hüüdnud, et KUS OMETI see ämblik oli?! Olin juba esikus, kui hüüdsin, et õla peal, ja oli vaid paar sentimeetrit mu põsest!

Ivo leidis ja kõrvaldas selle ämbliku ja kardab ise ka neid nüüd veel rohkem. Need elukad siin on hiiglaslikud!

Mis mind seda üldse kirjutama ajendas, oli see viimne piisk karikasse. Ivo oli täna öösel tööl ja jõudis koju varahommikul. Ta rääkis alles praegu mulle, et kui ta hakkas magama jääma, siis tundis, et keegi silitab kaela pealt. Mõtles poolunes, et mmm… mõnus! Ja siis virgus ja viskas selle näraka voodi kõrvale vastu maad. Ütles, et oli isegi kuulnud, kuidas väike põnts käis.

Ja ma kuulen seda alles praegu!

Äkki see ämblik oli terve öö mu voodis, enne kui Ivo koju jõudis???

Uhhh!

Kuidas ma magan täna öösel?

Äkki need eelmised omanikud jätsid siia tarantlite munad kõikjale vedelema? No mina pole elus nii suuri näinud ja Ivo kinnitas, et tema pole ka.

Kes kolib? – kas mina või nemad?

Homme paneme kogu maja putukamürki täis ja läheme terveks päevaks kodust ära.

 

 

 

Jälgi minu blogi Facebookis  https://www.facebook.com/mairikakirjutab/

Advertisements

9 thoughts on “Keegi peab kolima hakkama

 1. Ma ei julge isegi ämblike kohta lugeda, sest kardan, et selle peale ilmuvad kuidagi ämblikud elamisse… :S
  Äkki teil on kesk-euroopa majaämblikud? Invasiivne liik, mis on siia kaubaautodega jõudnud. Nägin ükskord keset ööd õe juures ühte ja tormasin kell kaks öösel minema. Samas need pole paksud, pigem sellised… kiitsakad?

  • Meil on jah paksude koibadega. Mitu inimest on pakkunud, et äkki huntämblikud. Täna tegime ulatusliku tõrje, mille käigus andis lausa kuus isendit end näole – üritasid põgeneda 😀

 2. Apppi kui õudne! Külmavärinad!
  Tuletab meelde, kuidas ühel suvel sõbrannaga paadisillal niisama hängisime. Järsku oli seal üks konkreetselt tarantlisuurune ämblik. Paanika!
  Lisaks veel kogemus, kus meie linnas käis mingite elukate rändnäitus ja sealt põgenes üks mürgine tarantel. Ta leiti meie kooli eest surnuna…

 3. Ma ise ämblikke ei karda, aga see oli küll rõve kui üks mulle pimedas suhu ronis. Ma algul arvsin, et mingi järjekordne tüütu juuksekarv, aga oli hoopis üks väike koivaline…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s