Hüvasti, kõrvaarst!

Paar päeva tagasi oli meil aeg kõrvaarsti juurde, et taas kontrollida Mia kuulmist.

Nii mugav oleks olnud kiirelt ära käia, kuni Martin olnuks lasteaias, aga kuna me oleme viimasel ajal rohkem maal kui linnas, siis Martin saab lasteaeda üha harvem.

Kui kahju, et kahe lasteaia hingekirjas korraga olla ei saa 😀

Kui me oleme juba maale tulnud, siis pole väga mõttekas minna vahepeal mõneks päevaks lihtsalt korraks linna, sest maja kütmiseks, kui ta on täielikult maha jahtunud, kulub päris palju materjali (loe: raha).

Kui olime kuu aega linnas olnud ja siis maale tulles hakkasime kütma miinus kümne-kraadist maja, kulus meil esimesel neljal päeval iga päev kümne euro eest küttematerjali! Seda selleks, et lõpuks oleksid kõik seinad ja laed ja põrandad läbinisti soojaks saanud.

Muidugi tõstis seda kütmise hinda tohutult see, et me ei saanud oma tellitud puid, vaid kütsime algul poest ostetud puitbriketiga ja pärast ühest firmast ostetud haluotstega, mida müüdi võrkkotis sama hinnaga, nagu müüakse poodides kaminapuid, aga kütteväärtuselt olid nii kehvad, et puupliidil ei läinud isegi vesi keema.

Tulles tagasi selle Mia kõrvaarsti aja juurde, siis oli mul hea meel, et Ivol pidi ka juhtumisi sel päeval vaba olema.

Arvestasin minekuga nii, et üks saab olla Martiniga kabineti ukse taga ja teine Miaga kuulmiskontrollis. See kontroll on nii vaikusnõudlik, et algul tohtisime käia ainult magava lapsega, aga ilmselgelt on kohe-kohe aastaseks saavat last päris raske magavana kuskile arstikabinetti toimetada. Seega lootsin, et Mia suudaks kas minu või Ivo süles säilitada selle haudvaikuse kasvõi mõne hetke. Oi, ja siis oli meil peaaegu tüli!

Helistasin Ivole, aga telefon andis kinnist tooni. Ei midagi tavapäratut. Proovisin uuesti – ütles, et rääkis bossiga. KOLM VAHETUST oli vaja asendada ja Ivo oli nõustunud, minuga arutamata. Üks neist hõlmas Mia arstiaega!

Kuidas sa teed mulle nii? Ivol polnud muidugi üldse see arstiaeg meeles. Muuseas, ta teenib ühe päeva lisavahetusega sama palju, nagu mina terve töönädalaga! Ma ei saakski pahane olla, kui mees maja korrastamiseks lisaraha soovib teha…

Mul ikka vedas, sest Ivo boss helistas paar minutit hiljem ja ütles, et asendust oli vaja ainult ühel päeval. Mia kõrvakuulmist kontrollisime ikkagi terve perega koos! – Martinil oli nii põnev kabineti ukse taga akvaariumit jälgida ja muidugi oli ta nõus väääga vaikselt ka Mia testi vaatama! Test oli nagu tavaliselt – Miale pandi kõrva kõrvatropi-sarnased seadeldised ja lasti sealt helisid. Ja Martin vaatas muidugi! Ivo hoidis Miat paigal ja vagusi, näidates talle autovõtmeid. See kõrvateste läbi viiv õde on muidugi üks maailma toredamaid õdesid! Ta oskab “lapse kuuldes” isegi selliseid nõuandeid anda, et laps hakkab “sõna kuulma” – sõbralikult 🙂

Kõrvakuulmine oli ideaalne ja torusid ei lähe meil ilmselt vaja! Kõrvaarst vaatas Mia testi tulemused üle ja ütles, et edaspidiseid jälgimisi polegi vaja kokku leppida – kui ise märkame mõnd murekohta, siis saame lihtsalt minna – ilma saatekirjata! Hüvasti, kõrvaarst!

Advertisements

One thought on “Hüvasti, kõrvaarst!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s