Küttepuid ei saanud!

Meile see maal elamine ja olemine ikka nii meeldib, et hoolimata krõbedast külmast otsustasime oma maja proovile panna ja vaadata, kuidas ta selliste õuetemperatuuride puhul suudab toasooja säilitada.

Tegelikult oleme juba märganud, et soojuspidavus on suhteliselt hea, arvestades seda, et tegelikult on maja veel soojustamata.

Seekord on meil vajalik ka sellepärast maal olla, et meil on tarvis autodele ka hooldustöid teostada. Kuna Ivo on erialalt ja hariduselt autoremondilukksepp, siis teeb ta hooldusi ja kontrolle otseloomulikult ise, et enda “kallimatele” parimat hoolt tagada.

Salongides, muide, on liinitöö ja üritatakse kõige odavamalt hakkama saada 😉

Seekord läheb Ivol kauem, sest soetasime vahepeal uue “pereliikme”, ja on vaja muidugi põhjalikum kontroll teha. Sellist ju päris linna kortermaja akna taga ei teosta 😀

Iga kord, kui üle pika aja maale tuleme, hakkame kütma maja, mille sisetemperatuur on algul sama, mis väljas.

Selleks, et üldse elamisväärne temperatuur saavutada, kulub muidugi päris palju küttematerjali.

Viimasel korral, kui maal olime, kulutasime kogu kütte ära, nii, et järele jäi umbes sületäie jagu puitu.

Tavaliselt oleme maale tulles võtnud ühelt edasimüüjalt lihtsalt auto pakiruumi täie küttepuid ja jäänud maale, kuniks need otsa saavad.

Tänast maaletulekut plaanisime ikka pikalt ette, sest tahame seekord kauemaks jääda. Ivo helistas eile sinnasamasse, kust me muidu oleme küttepuid ostmas käinud, ja mainis, et soovime maale tellida (neil on veebilehel kirjas, et 25 km raadiuses toovad kohale ka, meie jääme 23 km kaugusele). Kõik väga tore, pandi soovid kirja.

Täna Ivo helistas ja küsis, kas meie soovitud materjali on… Esialgu vastati, et “misasja – alles tellisite pelleteid ja nüüd tahate küttepuid?”

Ivo kordas meie tellimust – tänaseks on küttepuid vaja.

Lubadused olid head – kindlat kellaaega küll ei suudetud garanteerida, aga tund aega enne tarnet lubati ikka teada anda.

Kuna meil oli maal ootamas ainult sületäis puid, millega ei küta miinus-10-kraadist maja isegi mitte ühe kraadi võrra soojemaks, siis helistas Ivo neile ja palus, et vähemalt mingi umbkaudnegi aeg antaks, millal need puud saabuda võiks. Lunimise peale vastati siis, et äkki kuskil kolme paiku.

Meie pakkisime lapsed sisse, söötsime kõhud täis ja sõitsime maale. Läksime kahe autoga, helistasin teel olles veel Ivole, et “Kuule haara igaks-juhuks pakk puitbriketti kuskilt”.

Mina arvasin, et ostiski ühe paki, aga õnn oli, et taipas rohkem võtta.

Me kuni praeguseni (23-ni) kütame maja ikka selle Ivo kaasahaaratud puitbriketiga. Puid pole kusagil. Pole isegi teavitatud, et täna ikka ei jõua.

Uskumatu! Ivo on täna helistanud sinna kolm korda ja iga kord on lubatud, et jõuab küll!

Koht, kust omale kütet mitte tellida: http://www.diislikeskus.ee

Nad tegelevad autoremondiga ka, aga kuidas nad sellega hakkama saavad, võite google’i abil juba ise välja selgitada 😉

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s