Külmkamber lastetoaks?

Mmm, nii mõnus on soojade tekkide ja patjade vahele end kerra tõmmata…

Samal ajal, kui meie otsime sooja ja mugavat kohta, kus end mõnusalt tunda, nõuavad meie lapsed magamiseks üha külmemat tuba ja olukord läheb aina hullemaks.

Kui aasta tagasi kõlbas magamiseks äsja tuulutatud jahe tuba, siis nüüd hakkab nihelemine ja hädaldamine pihta kohe, kui pärani akna vahe pisut väiksemaks tehakse.

Kuna elame endiselt kõigest kahetoalises korteris, siis oleme meie Ivoga juba mõnda aega elutoa lahtikäival diivanil maganud. Kuigi oleme mõlemad jahedalembelisemad inimesed, siis kumbki meist ei kannata enam nii külmas toas magada, mida meie lapsed eelistavad.

Viimasel ajal on meil väljas öösiti -5 kuni -15 kraadi (Celsiust ikka 😉 ) ja meil on magamistoa aken lahti, sest vastasel juhul hakkavad mõlemad lapsed nihelema, tekke ära ajama ja voodist välja tulema.

Ja päris nii ka ei ole, et me meelega teeks toa külmaks, et lapsed teki all püsiks 😀 Nad lähevad voodisse õhtul 8-9 ajal ja magavad umbes kella 23 paiku juba sügavat und ja meil hakkab elutoas juba külm paljalt sellest õhust, mis ukse alt imbub (magamistuba on elutoa taga). Kui paneme seepeale neil akna koomale, et tuba soojemaks läheks, on vähemalt üks lastest umbes veerand tunni pärast ärkvel ja püsti. No ei suuda kohe üldse toasoojas magada!

See külm ei ole kuidagi nende tervisele ka halvasti mõjunud. Paistab, et pigem karastanud! Martinile on viimati lasteaia-aasta jooksul külge hakanud ainult need kõige-kõige nakkavamad viirused, mis on isegi meid endid maha niitnud (üks ühepäevane kõhutõbi ja angiin, ka silmapõletik, mida Martin põdes õrnalt paar päeva ja ühe silmaga, aga minul endal jooksis pärast silmast lausa verd!), aga Miale pole siiani ükski tõbi külge jäänud – ainult pisut vesisem nina paaril korral.

Tegelikult on ju tore kui lapsed on karastatud ja terved, aga me Ivoga juba kardame suve tulekut – kas me peame lastele magamiseks majja külmkambri ehitama? 😁

 

 

 

 

Jälgi minu blogi Facebookis https://www.facebook.com/mairikakirjutab

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s