Facebooki monarhia?

Mis saab, kui Su Facebooki konto suletakse teadmata põhjustel?

Mis seal ikka – teeme uue, onju?

Alati pole see nii lihtne – päris paljudel edukatel firmaomanikel on enda Facebooki konto kaudu tehtud ka firma lehekülg, mille kaudu suheldakse klientidega, isegi täidetakse tellimusi.

Mis saab, kui klient on esitanud eritellimuse, tema kaup on juba valmis tehtud ja ootab kohaletoimetamist, aga äkitselt blokeeritakse firmajuhi isiklik Facebooki konto ja koos sellega kõik tema poolt hallatavad leheküljed?! Kliendi kontaktid on kadunud, hinnaline tellimus on omanikuta…

Päris halb stsenaarium, kuhu ise küll sattuda ei tahaks, onju?

Facebook paneb oma kliente taolistesse olukordadesse juba aegade algusest ja see pole tänaseni muutunud.

Mina pole küll mingi suure firma juht ega kliendibaaside haldaja, aga ka mulle tekitas ootamatu Facebooki konto sulgemine mõningaid ebamugavusi.

Ilma mingi põhjuseta suleti minu konto. Sellega kadusid absoluutselt kõik jäljed mu tegevusest või varasemast olemasolust Facebookis. Natuke hiljem sain teada, et nii mõnigi inimene oli mõelnud: “Mis temaga ometi juhtus?”

Kõik mu kommentaarid ja postitused kadusid, Ivol polnud enam abikaasat (Ivo lihtsalt mainis seda esimeste asjade seas :D), minu loodud blogilehekülg lakkas eksisteerimast, minu blogi polnud enam olemas; minu loodud grupis poleks olnud ka administraatorit, kui ma poleks ennatlikult Ivot adminniks määranud. Minu nimi kadus kõikide inimeste sõbralistist ja messengerist.

Minu Facebooki konto kustutati nii, nagu seda poleks mitte kunagi olemas olnudki.

Ahjaa, ma ei pääsenud isegi mitte omaenda messengeri kontaktilistile ligi. Päris jube ju, kui ma oleksin samal ajal mõnes Facebooki grupis midagi ostnud või müünud ja mul oleks messengeri viimaste vestluste seas kellegi postikontaktid olnud.

Tol hetkel, kui ma nägin ekraanil sõnumit, et konto on kustutatud, olin ma nii kindel, et asi saab paari minutiga lahendatud. Süüdistati ju võõra identiteedi kasutamises! Ma pole iial ühtki võõrast pilti üles laadinud ja mu enda andmed on ka täiesti tõesed. See oli lihtsalt jabur!

Tegin kohe vastava vormi kaudu apellatsiooni ja jäin ootama. Muudkui refreshisin ja ootasin. Mingil hetkel taipasin googeldama ka hakata – tahtsin teada, kui kaua on keegi oma lahendit oodanud.

Hahah! Enamus ootavad siiamaani! Facebook sulgeb massiliselt kontosid iga pisemagi kaebuse peale! Tahad kellelegi keerata – kaeba tema konto või mõne pildi kohta, ja ta konto kustutatakse! Ilmselt ilma kontrollimata.

Vaadake seda artiklit, mis räägib Facebooki kontode ilma põhjuseta sulgemisest. Muidu poleks midagi üllatavat, sest artikkel ise on pärit juba ammusest ajast. Aga vaadake kommentaare!

Hoolimata sellest, et artikkel ise on kirjutatud terve dekaad tagasi, on seal tuhandete kaupa kommentaare, millest viimased vaid mõni päev tagasi postitatud. Selline taktika on Facebookis töötanud aegade algusest saati!

Väga üksikud neist on oma alusetult blokeeritud konto tagasi saanud.

Pärast selle lugemist ei lootnud minagi enam midagi.

Ja enda muret rääkides sain sellisegi kogemuse:

Aga ma võtsin Facebooki tiimiga ühendust absoluutselt iga kanali kaudu, mida leida suutsin.

Muide, kas teate, et Facebookil ei ole üldse kliendituge, kellega saaks suhelda läbi telefoni, e-maili, või kasvõi läbi onlain chati!

On ainult hädine tagasisidekastike, kuhu tõenäoliselt jõuab päeva jooksul miljonite kaupa kirju ja kustutatud kontode apellatsioone. Vot selle kaudu ühendumist ei pidanud ma millekski, eriti arvestades teiste kasutajate varasemaid kogemusi.

Muidugi saatsin ma oma apellatsiooni ka “sinnasamusesse” (tagasiside kastikesse). Aga kasutasin ka muid kanaleid – uurisin välja e-maili aadressid ja saatsin kõigile (näiteks arendajatelt sain paari minuti pärast vastuse, et nii kahju, et nii juhtus, aga nemad ei saa kahjuks aidata – KIITUS neile!). Kuskilt mujalt ei saanud ma esialgu ühtegi vastust.

Miks ometi? Sulgemisega tegelevad 24/7, aga kui probleeme vaja lahendada, siis on järjekord suur!

Kirju saatsin erinevaid teid pidi ikka mitukümmend, kusjuures lisasin igaühele seletused ja peotäis fotosid (alati ka foto oma dokumendist ja mõned pildid oma perest).

Eile öösel sain ÜHELE oma kirjadest vastuse – paistis küll automaatvastusena, aga andis vähemalt mingitki lootust. Nõuti fotot minust koos mu passiga, nii, et mu nägu koos dokumendipildi ja andmetega näha oleks. Ma tegin need nõutud pildid öösel hästi unisena ära ka, sest noh… Mul ei lastud nagunii magada…. sest, no… mida muud ma ikka öösiti teen, kui istun ärkvel… Sest mul on väiksed lapsed… 😀

Ja hommikuks oli mu Facebooki identiteet taastatud!

Mõelge, millised kontaktid (võibolla tuttavad, võibolla kliendid?), fotod, mälestused (ajajoonel), videod või muud tähtsad asjad on teil ainult Facebookis!?

Ja Facebookil on õigus see kõik ühe sõrmenipsuga kustutada!

Jälgi minu blogi Facebookis https://www.facebook.com/mairikakirjutab

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s