Pisarateni liigutatud – MINUL käisid päkapikud!

Täna hommikul helises mu telefon. Helistajaks oli kuller, kes uuris, kas ma olen ikka kodus, sest temal on mulle pakk tuua. Olin hämmingus, sest ma pole ju midagi tellinud. Kui pakk kohale jõudis, kartsin esialgu seda avades, et äkki ikka oli mingi eksitus. Võib-olla on see kellegi teise pakk? Samas, miks peaks? Kulleril oli ju minu telefoninumber ja aadress ning nime kontrollis ka üle. Ja paki sisse valitud asjad olid just sellised, mille lihtsalt pidi valima keegi, kes mind tunneb ja teab, mis mulle rõõmu valmistab.

Kuigi ma aiman, kes selle armsa üllatuse autoriks on, ei hakka ma seda kõva häälega välja ütlema. Mõelge – kui ma arvaksin valesti, siis see, keda ma pakkusin, tunneks ehk end natuke nadilt, et ta ei teinudki kingitust, kuigi just tema tuli mulle esimesena meelde, ja see, kes tegelikult tegi, tunneks võib-olla, et ma teda piisavalt ei väärtusta, sest ei osanud aimata, et tema mulle anonüümse üllatuse võiks teha.

Kogu paki sisu oli nii hästi valitud!

Lastele kirjutamise-joonistamise tarbeid pole kunagi liiga palju. Siit saime jälle varudele täiendust 🙂

See laste tööriistakomplekt on Martinile küll super-super valik. Talle nii meeldivad igasugused haamrid ja näpitsad. Tal oli mingi aeg kõige lemmikumaks üks mänguhaamer, mida ta igal pool kaasas kandis. Ükskord käisime Viru keskuses päris mitmes poes, enne kui avastasime, et haamrit polegi enam lapsel käes. Üritasime meenutada, kuhu Martin selle poetada võis ja käisime paarist kohast uuesti läbi ka, aga ei leidnudki üles. Nii ta kadunuks jäigi.

Siit komplektist saab nüüd endale kasvõi mitu uut lemmikut 🙂

Voodipesu valik on lihtsalt müstiline – kuidas päkapikud küll teadsid, et meil just praegu ja just sellist vaja on? Meil nimelt pole tekke-patju just ülearu palju, ja kuna me oleme nüüd juba paar korda kahe kodu vahet “kolinud” ja neid käimisi tuleb veel oi-kui-palju, siis siiani oleme terve pere tekke edasi-tagasi vedanud. Meil oli kasutusele võtmist ootamas üks tavamõõtudest suurem tekk, mille Ivo ema meile kinkis. Arutasimegi omavahel, et selle teki peaks majja viima, siis oleks vähem kraami, mida iga kord edasi-tagasi sõidutada. Ainsaks takistuseks oli veel see, et oma suurte mõõtude pärast ei mahtunud sellele ümber ükski meil kodus leiduvatest tekikottidest. See päkapiku pakis olnud tekikott on sellele tekile TÄPSELT paras!

Sama lugu on ka köögitarvikute ja hügieenivahenditega. Neidki võiks ju mugavuse mõttes mõlemas kodus olla. Jällegi väga tänuväärne valik.

Muide, mulle üldiselt ei meeldi kingituseks asju saada, sest asjad kipuvad kuhjuma ja üleliigseks osutuma, eriti, kui need on valinud keegi teine, kelle maitse ei pruugi minu omaga ühtida. Sellepärast olen ma ikka inimestele rääkinud, et kinkige parem midagi söödavat-joodavat, mis on hea, aga ma näiteks ise iga päev endale osta ei raatsi. Siin pakis on jälle sellega naelapea pihta tabatud. On nii eksklusiivsemaid maitseid kui ka lihtsamaid, mis mõnel päeval söögitegemise vaeva vähendavad.

Teate, see rikkalik üllatuspakk tuli praegu lihtsalt nii heal ja õigel ajal! Nagu ma juba rääkinud olen, siis me olime kõik eelmisel kuul ülikõrge palavikuga angiinis ja lisaks Mia operatsioon, mille ajal Ivo haiglas oli. Ivo oli oli seega päris mitmeid päevi haiguslehel. Teadupärast makstakse haiguslehe eest eelmise kalendriaasta keskmise palga järgi ja sedagi mitte sajaprotsendiliselt. Kuna enamus eelmisest aastast töötas Ivo teises firmas, viibides palju välismaal, oli tol ajal enamus sissetulekutest hoopis komandeeringutasu, mis pole maksustatud. Ametlik palk oli väga minimaalne. Selle pisikese palga järgi saime nüüd siis haigusrahasid. Muidu polekski nii jama, aga tegelikult töötas Ivo eelmisel kuul samapalju tunde ja päevi nagu oleks töötanud siis, kui tal haiguslehti poleks olnud. Õiglane oleks olnud, kui osa tööajast oleks arvestatud ületunnitööna, aga seda ei arvestatud ÜLDSE. Lihtsalt võeti lepingujärgne palk, jagati kuu normiga ja lahutati haiguspäevad. Üldse arvestamata, kui palju ta tegelikult töötas. Meile oli see pauk küll, kui nägime, et jõulukuul on palk kolmandiku võrra tavapärasest väiksem, mis tundus asjaolusid arvestades (et tööpäevi oli rohkem kui pidanuks) veel ülekohtusena ka.

Kuna töökoht on muidu hea ja teist samaväärset on raske leida, siis neelame aga selle kibeda pilli alla ja elame edasi.

Ei, ma ei tahtnud tegelikult üldse mingit nutulaulu siia kirjutada, sest me saame omadega muidu hakkama küll, vaid tahtsin oma kallitele päkapikkudele öelda, et eriti just praegu valmistas selline üllatus suurt rõõmu. Te ei kujuta ette ka, kui tänulikud me terve perega teile oleme!

Ilusat jõuluooteaega kõigile!

 

 

 

Jälgi minu blogi Facebooki lehel https://www.facebook.com/mairikakirjutab

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s