Meil on suus augud!

Eile tegin ma ühe kummalise avastuse. Kui Martin mu süles istus ja millegi peale laginal suu pärani naerma hakkas, märkasin, et ta suunurga siseküljel on pisike auk. Hakkasin lähemalt uurima ja selgus, et samasugune väike auk on ka teises suunurgas täpselt sama koha peal. Ma polnud midagi sellist kunagi varem näinud ega sellest midagi kuulnud.

Vana hea sõber Google tuli jälle appi ja sain teada, et need augud pole midagi väga enneolematut. Inglise keeles nimetatakse neid commissural lip pits. Veel leidsin infot, et need augukesed kanduvad edasi pärilikul teel. Ja nii uskumatu kui see ka pole – ma avastasin seejärel, et ka minul endal on huulte liitumiskoha juures seespool väike auguke. Minul on see küll vaid ühel pool, aga täitsa olemas. Mida kõike enda kohta veel ei avasta, olles siin ilmas juba nõnda kaua eksisteerinud! 😀

Piilusin Ivole ka suhu, et äkki on need augud lausa nii tavalised ja levinud, et ka temal on samasugused olemas, aga tal neid ei ole.
Kahjuks pole Internetis nende augukeste kohta üldse palju infot. Trükkides Googlesse „commissural lip pit”, tuleb vaid mõni üksik vastus – paar linki teaduslikele artiklitele ja uuringutele, mis samas väidavad, et need augud võivad esineda koguni kuni 20 protsendil elanikkonnast! Kummaline, et nende kohta nii vähe infot on. Need artiklid, milles neist augukestest juttu on, räägivad veel teistestki näopiirkonna arenguanomaaliatest, muuhulgas ka huule-suulaelõhedest. Hakkasin mõtlema, et kui Martini augukesed on minu kaudu päritud, kas Mia suulõhed ei või olla selle pärilikkusega kuidagi seotud… Samas, paar päeva tagasi helistas geeniuuringuid teostanud arst ja teatas, et Mial geneetilisi kõrvalekaldeid pole. Jällegi, võib-olla pole see nii suur kõrvalekalle, mis uuringus välja tuleks? Kes teab… Äkki peaks geneetikule ka sellest avastusest rääkima?

Aga nüüd ma palun teid kõiki – vaadake, kas teil on üla- ja alahuule liitumiskoha juures seespool väike auguke? Mind täitsa huvitab… Kui seda võib esineda lausa 20% elanikkonnast, siis miks mitte SINUL?

Leidsin muu info hulgas ka sellise väikse informatiivse slaidi

 

 

Jälgi minu blogi Facebooki lehel https://www.facebook.com/mairikakirjutab

Advertisements

4 thoughts on “Meil on suus augud!

  1. läbi laste saab nii mõndagi huvitavat teada….mul vanaisalt päritud atoopiline dermatiit ja sain seda teada kui oma lastel jamad hakkasid, nüüd tean väga hästi miks talviti ja tööl külmkambris ilma kinnasteta töötades alati käed lõhenevad ja veritsevad…..aga need augukesed küll vinged 🙂….võiks öelda et isegi armsad 😉 nagu nihkes põselohud 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s